Terapia indywidualna, terapia par

Obszary pomocy

  • uzależnienia
  • współuzależnienie
  • przemoc
  • lęki/nerwica/depresja
  • Terapia
  • Indywidualna
  • Par/Małżeńska
  • Współuzależnienia
  • Uzależnienia
  • DDA

Konsultacja

Tak zaczyna się nasza współpraca. Konsultacje to dwa, trzy spotkania które służą rozpoznaniu problemu, z którym się do mnie zgłaszasz. To rozmowa, dzięki której określisz czego oczekujesz, co chcesz zmienić, jaki masz cel. W trakcie konsultacji porozmawiamy o Tobie i Twoich sprawach: o rodzinie, doświadczeniu, relacjach. Nie denerwuj się, jeśli nie wiesz od czego zacząć. Zaufaj mi i przyjdź, a jeśli będzie Ci trudno – ja zacznę rozmowę.

W trakcie konsultacji porozmawiamy również o tym, jakie formy pomocy mogą być dla Ciebie najlepsze. Spróbujemy też określić, jaki czas jest potrzebny do uzyskania oczekiwanych zmian. Dowiesz się czym jest psychoterapia, dla kogo jest przeznaczona, jak przebiega. Te kilka spotkań pozwoli Tobie trochę mnie poznać. To wtedy podejmiesz decyzję o tym, czy chcesz kontynuować terapię i jeśli się zdecydujesz, to omówimy warunki i zasady współpracy.

Spotkania indywidualne

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie leczenia, nasza praca będzie przypominała rozmowę, w czasie której będziesz miał możliwość podzielić się ze mną swoimi myślami, spostrzeżeniami, wrażeniami, emocjami. To czas dla Ciebie! Będziesz mógł mówić o wszystkim, co Cię poruszyło lub w jakikolwiek sposób Cię dotyczy. W trakcie rozmowy z pewnością zadam szereg pytań, by upewnić się, że wiem co się z Tobą dzieje lub po to, by skierować Twoją uwagę na inne zagadnienia. Możliwe również, że zaproponuję Ci jakieś ciekawe ćwiczenie lub poproszę o wykonanie pracy domowej.        
Chcę Cię zapewnić, że nie będę narzucać Tobie swojego zdania. Nie będę oceniać ani krytykować. Dla mnie Ty jesteś ekspertem w Twoim życiu, dlatego nie daję sobie prawa narzucać Tobie swojego punktu widzenia.

Jeśli potraktujesz mnie jak lustro, w którym masz okazję się przejrzeć, wtedy zmiany, których oczekujesz przyjdą niezwykle szybko. A ja postaram się pokazać Tobie, co wstrzymuje Cię przed rozwojem i czerpaniem satysfakcji z życia.

 Z pewnością w trakcie terapii  pojawiać się będą bardzo silne emocje. Trzeba je przeżyć i wytrzymać do końca – to jedyny sposób, by móc się od nich uwolnić.  Dopiero wtedy pojawia się przestrzeń dla uczuć przyjemnych i radosnych.
Pamiętaj, że jeśli w trakcie spotkań poczujesz dyskomfort lub uznasz, że nie jesteś gotowy na poruszanie jakiegoś tematu, musisz mi o tym powiedzieć. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak pracować dalej.

Oczywiście cała praca w gabinecie terapeutycznym wraz ze wszystkimi zapiskami zostaje poufna.
Pewnie zadajesz sobie pytanie: „Jak długo to potrwa?”.  To zależy od problemu, z jakim się do mnie zgłosisz. Często wystarcza kilka spotkań a czasem istnieje konieczność umówienia się na dłuższy okres.